Logo
Telefonická podpora
v pracovných dňoch 08.30 - 16.00
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
11.04.2022
Školská stolička s otočným stolíkom
Práve sme do predaja zaradili ďalšiu novinku, školskú stoličku s otočným stolíkom COLLEGE. V ponuke sú dve verzie, stolička s otočným stolíkom a so šp... čítať celé
10.04.2022
Balančné stoličky pre zdravé sedenie
Do našej ponuky sme zaradili ďalšiu novinku - balančné stoličky, ktoré podporujú zdravé sedenie. Určené sú pre všetky vekové kategórie, pre používanie... čítať celé
22.10.2021
Kreatívne sedáky pre školy
Kreatívne sedáky pre školy a školské kluby. Sedáky umožňujú vytvárať ľubovolné zostavy spájaním jednotlivých modulov. Voliteľné farebné kombinácie poť... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Blog
Nabíjať a skladovať? Žiadny problém!
08.05.2022 Škola
Nabíjať a skladovať? Žiadny problém!
Špeciálne mobilné vozíky a skrine s vnútorným vybavením umožňujúcim súčasne skladovať a nabíjať notebooky, tablety alebo smartfóny s využitím najmä p... čítať celé
Ako používať balančnú stoličku ELA
01.05.2022 Kancelária
Ako používať balančnú stoličku ELA
Tipy a rady ako začať používať balančnú stoličky ELA pre aktívne sedenie čítať celé
Balančné stoličky pre zdravé sedenie
10.04.2022 Kancelária
Balančné stoličky pre zdravé sedenie
Poznáte označenie sitting / perching, viete správne používať balančné stoličky a sedáky? čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Kancelária
  4. Pamäťová pena zvyšuje komfort stoličky
23.01.2022
Kancelária

Pamäťová pena zvyšuje komfort stoličky

Kancelárska stolička je veľmi dôležitou súčasťou základnej výbavy na každom pracovisku a preto je dôležité, venovať veľkú pozornosť jej správnemu výberu, stolička by mala poskytnúť dobrý užívateľský komfort. Pri výbere môžu na rozhodovanie vplývať rôzne požiadavky, ktoré sú dané podmienkami ale aj také, ktoré si vopred zadefinujeme (tvar, farba, výbava, ovládanie, cena...). Podľa našich skúseností je jedným z najdôležitejších faktorov vplývajúcich na celkový komfort aký je pre stoličku použitý materiál výplne sedadla a operadla. To je práve tá časť stoličky ale aj plocha, ktorá je niekedy aj niekoľko hodín denne v priamom kontakte s našim telom a výrazne dokáže ovplyviť celkový pocit pohodlia (v mnohých prípadoch je za pocit "nepohodlia" zodpovedná práve kvalita výplne čalúnenia sedadla a operadla, paradoxne to nie sú ani podrúčky, ani mechanika alebo podhlavník).

V posledných rokoch sa vo výrobe stoličiek okrem tradičných molitanových penových materiálov veľmi dobre uchytil nový progresívny materiál - injektovaná pamäťová pena. Je to materiál, ktorý sa už veľa rokov používa v automobilovom priemysle na výrobu sedadiel a práve veľmi dobré referencie a jeho "zdravotné" vlastnosti spolu s novými výrobnými technológiami umožnili, aby sa začal používať tento materiál aj u výrobcov kancelárskych stoličiek.

Pamäťová pena je materiál, ktorý sa nanesie priamo na kostru stoličkového sedadla alebo operadla (pena je injektovaná do formy a vymodeluje sa do požadovaného tvaru, tento proces umožňuje vytvárať presné tvary anatomického zakrivenia, materiál je pevne spojený s plochou, nešmýka sa a nedeformuje sa). Vnútorná štruktúra pamäťovej peny má vysokú hustotu, pevnosť a zároveň aj veľkú pružnosť, čo umožňuje poskytnúť ploche sedadla/operadla vyššiu odolnosť na tlak. Pri sedení na sedadle s pamäťovou penou budete mať pocit postupného mäkkého vnárania sa do sedadla, pena sa postupne stláča a prispôsobuje obrysom tela, je veľmi málo pravdepodobné že by ste pri bežnom používaní stoličky pretlačili pamäťovú penu "tzv. až na drevo". To je hlavný rozdiel oproti bežným molitanom.

"Pamäťová vlastnosť" peny umožňuje jej rýchly návrat do pôvodného tvaru po znížení zaťaženia, preto povrch stoličky nemá pretlačené miesta a tieto vlastnosti pamäťovej peny sa nestrácajú ani pri dlhom používaní stoličky (pena si zachová svoj pôvodný tvar aj na niekoľko rokov).

Aby sme boli v tomto prípade objektívni, musíme povedať aj to, že stoličky vybavené čalúnením z pamäťovej peny majú na dotyk o niečo pevnejší povrch čalúnenia (pri prvom teste dotykom ruky bude povrch tvrdší, ale na stoličke sa sedí a v tomto prípade je rozhodujúce, aby stoličkové sedadlo vydržalo tlak od sediacej osoby), to je rozdiel oproti stoličkám, kde je použitý len bežný typ molitanu (povrch sedadla je možné pretlačiť hlbšie).

💡Naše odporúčanie:

Ak hľadáte stoličku s anatomicky presne vytvarovaným povrchom, ktorý vám bez kompromisov bude podporovať správne držanie tela, prípadne ak hľadáte stoličku, ktorej povrch si zachová svoj tvar bez deformácie, odporúčame, zvolte výplň z pamäťovej peny.

Ak hľadáte stoličku, ktorá vám musí poskytnúť pohodlnejšie a mäkšie sedenie, pretože zo zdravotného hľadiska nemôžete používať iný povrch, prípadne ak hľadáte kancelársku klasiku, odporúčame, zvolte výplň z bežného molitanu.

Jednotlivé body skladačky "zdravého sedenia" sú postavené aj z ďalších "dôležitých" prvkov výbavy stoličky, ale o tom sa dočítate v iných častiach nášho blogu.

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi
Štítky