


- Úvod
- DIELŇA a VÝROBA
- Pracovné stoličky
- ESD antistatické
- Antistatická stolička ESD-SY
Antistatická stolička ESD-SY

- Kompletné špecifikácie
- Súvisiaci tovar1
Antistatická stolička ESD-SYskladom399,75 €/ ks325 € bez DPH
Nastavenie výšky sedadla 48-57 cm, nosnosť 150 kg. Stolička so špeciálnou ESD antistatickou úpravou, určená pre pracoviská typu EPA/ESD, odvádza statický náboj od operátora mimo pracovnú plochu (pracoviská s citlivou elektronikou alebo súčiastkami, pracoviská kde sa používajú prchavé chemické látky). Čalúnenie je vyrobené zo špeciálne tkanej vodivej látky. Všetky časti stoličky sú vzájomne prepojené uzemňovacími prvkami, aby sa zabezpečil odvod statického náboja (kolieska, podstavec, piest, sedadlo, operadlo a podrúčky ak sú vo výbave). Meraný odpor < 0,1 MΩ, spĺňa normy EN 1335-1:2002, EN 1335-1/AC:2002, EN 1335-2:2002. Synchrónna stoličková mechanika s niekoľkonásobnou aretáciou sklonu operadla, nastavenie sily protiváhy, plynulé nastavenie zmeny sklonu operadla a sedadla, funkcia bezpečného uvoľnenia aretovanej polohy operadla systémom "anti-shock" zabraňuje spätnému nárazu operadla na chrbát, systém sa uvolní až po vyrovnaní protiváhy na sedadle a operadle, výškovo nastaviteľné operadlo systémom Up-Down, oceľový chrómovaný podstavec. Stolička sa štandardne dodáva s 50 mm univerzálnymi plastovými antistatickými kolieskami, za prípatok je možné stoličku vybaviť 50 mm pogumovanými kolieskami, alebo plastovými klzákmi s priemerom 50 mm. * Stoličku je možné dodatočne vybaviť za príplatok nastaviteľnými podrúčkami s vrchnou dotykovou plochou z mäkkého čierneho polyuretanu.
Na stoličku nepridávajte alebo nemontujte iné doplnky, nevykonávajte neodborné zásahy do vodivých konštrukčných prvkov stoličky (antistatický poťah, stoličkový piest, prepájacie uzemňovacie prvky, a pod.). Každý neodborne vykonaný zásah môže výrazne ovplyvniť antistatické parametre nastavené vo výrobe.
PREVÁDZKOVÉ UPOZORNENIE: pre správnu funkciu antistatickej stoličky je potrebné zabezpečiť, aby bola stolička napojená priamo na elektrostatické disipatívne zariadenie, ktoré je schopné odvádzať vzniknuté statické náboje na uzemňovacie prvky v budove. Môže sa to vykonať prostredníctvom celoplošne uzemnenej podlahy, prostredníctvom špeciálnej antistatickej podložky, alebo prostredníctvom uzemňovacieho kábla. Rovnako dôležité je aj dodržiavať správny postup pri čistení priestoru, kde sa používa ESD stolička. Upozornite upratovací servis, aby pri údržbe podlahy "mokrým procesom" na mieste kde dochádza k priamemu kontaktu koliesok / klzákov s podlahou používali len špeciálne čistiace prostriedky na disipatívne a vodivé povrchy a podlahy. Nepoužívajte čistiace prostriedky s obsahom silikónu, ktorý vytvára na povrchu kolieska / klzáku ako aj na podlahe lepivú plochu, na ktorú sa prichytávajú prachové častice, po krátkom čase sa medzi vodivými plochami vytvorí veľmi tenká nevodivá plocha, ktorá môže výrazne ovplyvniť funkciu odvádzania statického náboja. Výrobca stoličky preto odporúča, aby sa na tieto plochy používali len špeciálne čistiace prípravky. Pre priamu údržbu stoličky výrobca odporúča antistatický roztok REZTORE (v našej ponuke je nádoba s ručným rozprašovačom, balenie 1000 ml), ktorý odstraňuje nečistoty a eliminuje vznik možných ESD problémov, obnovuje antistatický povrch a udržuje potenciál náboja vzniknutého trením pod hodnotou 100 V podľa IEC 61340-5-1. Prípravok je možné použiť aj na podlahy a iné povrchy (sklo, kov, drevo, guma, vinyl, alebo aj priamo na nástroje, vozíky, regály a pod.).
| Mechanika: | synchrónna, aretácia, nastavenie protiváhy, plynulé nastavenie sklonu operadla a sedadla |
| Poťah: | antistatická látka, farba: antracitová |
| Podstavec: | 5 ramenný oceľový chrómovaný |
| Kolieska: | univerzálne plastové 50 mm ESD / za príplatok pogumované kolieska, alebo klzáky |
| Nastavenie výšky operadla: | mechanika Up-Down |
| Nastavenie hĺbky sedadla: | nie |
| Nastavenie výšky sedadla: | plynový piest |
| Nosnosť: | 150 kg |
| Výška (cm): | 100-126 |
| Šírka (cm): | 66 |
| Hĺbka (cm): | 60 |
| Hĺbka sedadla (cm): | 47 |
| Výška sedadla (cm): | 48-57 |
| Šírka sedadla (cm): | 45 |
| Výbava za príplatok: | podrúčky s výškovým nastavením |
| Hmotnosť: | 16 kg |












