


- Úvod
- DIELŇA a VÝROBA
- Pracovné stoličky
- ESD antistatické
- Antistatická taburetka ESD-TE/XE
Antistatická taburetka ESD-TE/XE

- Kompletné špecifikácie
- Súvisiaci tovar1
Antistatická taburetka ESD-TE/XEskladom182,04 €/ ks148 € bez DPH
Nastavenie výšky sedadla TE 43,5 -56 / XE 57-82,5 cm, nosnosť 150 kg. Stolička / taburetka so špeciálnou ESD antistatickou úpravou, určená pre pracoviská typu EPA/ESD, odvádza statický náboj od operátora mimo pracovnú plochu (pracoviská s citlivou elektronikou alebo súčiastkami, pracoviská kde sa používajú prchavé chemické látky). Čalúnenie je vyrobené zo špeciálne tkanej vodivej látky. Všetky časti stoličky sú vzájomne prepojené uzemňovacími prvkami, aby sa zabezpečil odvod statického náboja (kolieska, podstavec, piest, sedadlo). Meraný odpor < 0,1 MΩ, spĺňa normy EN 1335-1:2002, EN 1335-1/AC:2002, EN 1335-2:2002. Základná stoličková mechanika, výškové nastavenie sedadla pákovým ovládačom, kovový chrómovaný podstavec. Model TE je vybavený nízkym piestom, model XE je vybavený vysokým piestom a oporným kruhom na nohy. Stolička sa štandardne dodáva s 50 mm univerzálnymi plastovými antistatickými kolieskami, za prípatok je možné stoličku vybaviť 50 mm pogumovanými kolieskami, alebo plastovými klzákmi s priemerom 50 mm.
Na stoličku nepridávajte alebo nemontujte iné doplnky, nevykonávajte neodborné zásahy do vodivých konštrukčných prvkov stoličky (antistatický poťah, stoličkový piest, prepájacie uzemňovacie prvky, a pod.). Každý neodborne vykonaný zásah môže výrazne ovplyvniť antistatické parametre nastavené vo výrobe.
POKYNY NA POUŽÍVANIE STOLIČKY S OPORNÝM KRUHOM
Pevnosť a nosnosť oporného kruhu pre nohy je dimenzovaná len ako opora pre nohy počas sedenia na sedadle stoličky. Oporný kruh nie je určený ako stúpadlo pre nasadanie, alebo zosadanie zo stoličky. Oporný kruh v žiadnom prípade neslúži ako náhrada za používanie nášľapných stupienkov, alebo schodíkov. Nezaťažujte oporný kruh neprimerane plnou váhou počas sedenia na stoličke.
PREVÁDZKOVÉ UPOZORNENIE: pre správnu funkciu antistatickej stoličky je potrebné zabezpečiť, aby bola stolička napojená priamo na elektrostatické disipatívne zariadenie, ktoré je schopné odvádzať vzniknuté statické náboje na uzemňovacie prvky v budove. Môže sa to vykonať prostredníctvom celoplošne uzemnenej podlahy, prostredníctvom špeciálnej antistatickej podložky, alebo prostredníctvom uzemňovacieho kábla. Rovnako dôležité je aj dodržiavať správny postup pri čistení priestoru, kde sa používa ESD stolička. Upozornite upratovací servis, aby pri údržbe podlahy "mokrým procesom" na mieste, kde dochádza k priamemu kontaktu koliesok / klzákov s podlahou používali len špeciálne čistiace prostriedky na disipatívne a vodivé povrchy a podlahy. Nepoužívajte čistiace prostriedky s obsahom silikónu, ktorý vytvára na povrchu kolieska / klzáku ako aj na podlahe lepivú plochu, na ktorú sa prichytávajú prachové častice, po krátkom čase sa medzi vodivými plochami vytvorí veľmi tenká nevodivá plocha, ktorá môže výrazne ovplyvniť funkciu odvádzania statického náboja. Výrobca stoličky preto odporúča, aby sa na tieto plochy používali len špeciálne čistiace prípravky. Pre priamu údržbu stoličky výrobca odporúča antistatický roztok REZTORE (v našej ponuke je nádoba s ručným rozprašovačom, balenie 1000 ml), ktorý odstraňuje nečistoty a eliminuje vznik možných ESD problémov, obnovuje antistatický povrch a udržuje potenciál náboja vzniknutého trením pod hodnotou 100 V podľe IEC 61340-5-1. Prípravok je možné použiť aj na podlahy a iné povrchy (sklo, kov, drevo, guma, vinyl, alebo aj priamo na nástroje, vozíky, regály a pod.).
| Mechanika: | základná, nastavenie výšky sedadla |
| Poťah: | antistatická látka, farba: antracitová |
| Podstavec: | 5 ramenný kovový chrómovaný |
| Typ kolieska: | univerzálne plastové 50 mm ESD / za príplatok pogumované kolieska, alebo klzáky |
| Nastavenie výšky sedadla: | plynový piest / voliteľné: nízky, vysoký |
| Nosnosť: | 150 kg |
| Výška nastavenia (cm): | TE 43-56 / XE 57-82 |
| Šírka (cm): | 55 |
| Šírka sedadla (cm): | 32 |
| Hmotnosť: | 6 kg |









